AFRİN ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ FİDANLARDA YAŞAYACAK

​​​​​​​Gölbaşı Belediye Başkanlığı tarafından ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve bütün güvenlik güçlerimizin aziz hatıralarının sonsuza kadar yaşatılması için “hatıra ormanı” oluşturuldu.

AFRİN ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ FİDANLARDA YAŞAYACAK
Bu içerik 253 kez okundu.

 

Gölbaşı Belediye Başkanlığı tarafından TSK’nin Afrinde terör odaklarına yönelik yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’  kapsamında şehit düşen  Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve güvenlik güçlerimizin aziz hatıralarının  sonsuza kadar yaşatılması için “hatıra ormanı” oluşturuldu. Hatıra ormanına ‘Zeytin Dalı Harekatı Kahramanları Anısına Üsteğmen Oğuz Kağan Usta  Ağaçlandırma  Alanı’ adı verildi. Ağaç dikim törenine Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay,Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu,AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Özel Harekat Polisleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğreciler katıldı.

Ağaç dikme töreninde protokol üyeleri, ağaçları dikerek Afrin şehitlerinin künyelerini ağaçlara astılar.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİNİ MİNİK ELLER ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Hatıra Ormanı ağaç dikim töreninde öğrenciler  Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ile  birlikte Afrin’de şehit düşen askerlerin adını yaşatmak için diktikleri ağaçlara, şehitlerin künyelerini astılar. Programda Gölbaşı Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, Şehit Bülent Göçer İlköğretim Okulu, Toki Anaokulu ve diğer anaokullarından oluşan 250 öğrenciye ‘Hatıra Ormanı Sertifikası’ dağıtıldı.

ÇOCUKLAR HEM YEŞİLLE BULUŞTU HEMDE VATAN SEVGİLERİ PEKİŞTİ

Ağaç dikme töreni öncesinde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay : “ ‘Zeytin Dalı Harekatı’  kapsamında şehit düşen  Gölbaşımızın evladı Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve bütün güvenlik güçlerimizin aziz hatıralarının  sonsuza kadar yaşatmak için başlattığımız  hatıra ormanı ağaçlandırma törenine katıldığınız  teşekkür ederim. “Zeytim Dalı Harekatı Kahramanları  Yurt içinde ve yurt dışında şehit olan askerlerimize rahmet, gazilerimize Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum. TSK’nin sürdürdüğü Zeytindalı harekatında görev yapan askerlerimize Cenab-ı Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Bugün burada ana okulu öğrencilerimizle şehitlerimizin adlarını aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacağız. Yavrularımız  bu vesile ile hem yeşille buluşacaklar hemde  vatan sevgileri  pekişecektir” dedi.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan da yaptığı konuşmasında “Zeytin Dalı Harekatı'nda kaybettiğimiz şehitlerimiz için geçmişten bugüne kadar ki şehitlerimize bir hatıra bir eser olması için fidanlarımız toprakla buluşacak. Hepsini rahmetle, minnetle anıyoruz. Yaşayan gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Oğuz Kaan Usta bu toprakların evladı onu da rahmetle minnetle anıyor, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.”ifadelerinde bulundu.

2023 AĞAÇ DİKİLDİ

Hatıra ormanına 75 Adet 3 Metrelik sedir, 50 adet 2 metrelik sedir, 1823 adet 1 metrelik sedir ve 75 adet 2 metrelik Karaçam olmak üzere toplam 2023 ağaç dikildi.Programda dikilen 2023 ağacın 2023 lider ülke Türkiye’yi sembolize ettiği belirtildi.ü

Afrin Şehitleri Fidanlarla Yaşayacak Gölbaşı Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi