BAŞKAN DURUAY ZİÇEV ÖĞRENCİLERİNE DİPLOMA VERDİ

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Genel Merkezi’nde zihinsel engelli öğrenciler Tıp Bayramını kutladılar.

BAŞKAN DURUAY ZİÇEV ÖĞRENCİLERİNE DİPLOMA VERDİ
Bu içerik 324 kez okundu.

 

ZİÇEV Genel Merkezinde törenle kendilerine sembolik olarak Tıp Fakültesi diploması verilen zihinsel engelli öğrenciler, hipokrat yemini ederek, kep attılar.ZİÇEVin düzenleği törene;Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen ve ilçe kurum müdürleri ve öğrenci aileleri katıldı.

Kep töreninde heyecanlı anlar yaşayan ZİÇEV öğrencilerine sembolik olarak hazırlanan Tıp Fakültesi diplomalarını Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay taktim etti.

ZİÇEV BAŞKANI ÜLAY:“ONLARA KİŞİLİKLERİNİ KAZANDIRMAK GÖREVİMİZDİR”

Programda konuşan ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgehan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruaya manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti. Programda ZİÇEVli çocukların başarı öykülerini anlatan Karakoç: Çocuklarımızın başarılarına şahit oldunuz. Herkes bunu kabul etsin ki zihinsel engellilik bir özelliktir. Ayrıca onlara kişiliklerini kazandırmak bizim görevimizdir. Eğitilerek bu çocukların pek çok işleri başarabileceğine inanmış kişileriz biz ve bunu da ispatlıyoruz. Bizim çocuklarımız bu çalışma faaliyetleri sonunda dünya çapında, Türkiye genelinde birçok başarı gösterdiler" dedi.

ZİÇEV Gölbaşı Belediyesi Fatih Duruay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi