Gölbaşın’da Miniklerin Tiyatro Heyecanı

Gölbaşı Belediyesi çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz çocuk oyunlarına aralıksız devam ediyor.

Gölbaşın’da Miniklerin Tiyatro Heyecanı
Bu içerik 415 kez okundu.

 

Gölbaşı Belediyesi ve Eti Çocuk Tiyatrosu’nun ortaklaşa düzenlediği etkinlikle dünyaca ünlü 'Kırmızı Başlıklı Kız' adlı oyunu miniklerle buluşturdu. Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2 seans halinde gerçekleşen oyunda 900’den fazla öğrenci kırmızı başlıklı kız oyununu izlendi. Tiyatroda büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatıldı.

EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ

Charles Perrault'un eserinden uyarlanan, Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı tek perdelik ücretsiz müzikal çocuk oyunu, klasik masalın kurgusu zenginleştirilerek sahneye koyuldu. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kırmızı Başlıklı Kız” çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu ve müzikleriyle miniklerin beğenisini kazandı.

BİR ÇOK ÖĞRENCİ İLK KEZ TİYATRO İZLEDİ

İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte bir çok öğrencin ilk kez tiyatro sahnesiyle tanıştı. Sahne heyecanına kapılan miniklerin oyuna ilgisi görülmeye değerdi.

ÖĞRETMENLERDEN TEŞEKKÜR

Ücretsiz Tiyatrodan memnuniyetini dile getiren Öğretmenler “bir çok öğrenciyi tiyatro sahnesiyle buluşturan Gölbaşı Belediyesi ve Eti

Gölbaşı Belediyesi Minikler için Tiyatro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi