CHP Gölbaşı İlçe Kongresi Yapıldı

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde tek listeyle seçime katılan Bülent Elikesik tekrar başkan seçildi.

CHP Gölbaşı İlçe Kongresi Yapıldı
Bu içerik 392 kez okundu.

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde tek listeyle seçime katılan Bülent Elikesik başkan seçildi.

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongrede konuşan CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, zor zamanda siyaset yaptıklarını belirtti.

Sadece ana muhalefet değil iktidar alanya escort partisi için de zor olduğunu belirten Kuşoğlu, "Bizler hiçbir menfaatimiz olmadan buradayız. Bunun için her yerde söylüyorum. Diğer yerlerde olduğu gibi Gölbaşı'ndaki partililerimizi ve delegelerimizi alnından öpülesi insanlar olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Adnan Keskin de göreve geldiklerinden beri Kızılcıhamam, Sincan, Pursaklar, Bala, Kalecik, Güdül, Nallıhan, Beypazarı, Gölbaşı, Hasanoğlan, Kahramankazan ve Ayaş ilçelerindeki mülkleri satın alarak başkanlara tapularını teslim ettiklerini söyledi.

Türkiye'nin en güzel ilçe binalarının CHP Ankara örgütünde olduğunu belirten Keskin, "Kendi il binamızı yenilemedik ama bütün ilçe örgütlerine bina aldık. İki tane ilçemiz kaldı. Onlar da Çamlıdere ile Enver, onlar için de ilçe başkanlarımıza gerekli talimatları verdik. İki tane bina bulduk. İnşallah önümüzdeki hafta da iki binayı alarak 25 ilçenin 25’inde ilçe binalarını satın almış olacağız." diye konuştu.

İlçe Başkanı seçilen Bülent Elikesik, "Kongreler yalnızca bir seçme ve seçilme ortamı değil aynı zamanda CHP’li olmanın onurunu ve sorumluluğunu birlikte yaşadığımız süreçlerdir." dedi.

- "Parti tüzüğü yenilenmelidir"

Kongrede söz alan eski CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Yusuf Aksakal, şunları söyledi:

"Partimizin değişmesi gereken işlemleri vardır. Parti tüzüğü yenilenmelidir. Delege seçimlerinde tüzük diyor ki 'Her üye, üyesi olduğu mahallede seçilir. Arkadaşlar şu anda bizim 6-7 köye merkezden delege atanmıştır. Bunlardan biri de benim oğlumdur. Ben oğluma 'Gidip kongrede oy kullanma' derim. Sen Şafak Mahallesi üyesiyken Hacıhasan köyüne delege olamazsın. Bu, parti ahlakına ve tüzüğüne aykırıdır. Delegeleri senin benim tanıdığından yaparsak o zaman kongre salonunda böyle heyecan olmaz, böyle cılız bir yapı olur. O zaman da iktidar olma şansımız azalıyor."

Kongreye TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün de katıldı.

Kaynak : AA

CHP Gölbaşı İlçe Kongresi Bülent Elikesik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi