Öğretmenlere Yeni Yönetmelik Geliyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Öğretmenlere Akademi getirecek Yeni Yönetmelik taslağının hazır olduğunu açıkladı.

Öğretmenlere Yeni Yönetmelik Geliyor
Bu içerik 418 kez okundu.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Öğretmenlere Akademi getirecek YeniYönetmelik taslağının hazır olduğunu açıkladı.

 81 ilden gelen öğretmenleri Anıtkabir'de ağırlayan Bakan Yılmaz, "Önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek Öğretmen Akademisinin yönetmelik taslağı hazır" dedi. m: "İLLİ Eğitim Bakam İsmet Yılmaz, Başbakan Binali . Yıldınm'ın Öğretmenler Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde verdiği kahvaltıda 81 ilden gelen öğretmenlere hitap etti.

YABANCI DİL YAYGINLAŞTIRILIYOR

Yılmaz, eğitimin meşalesini taşırken şehit düşen, hayatım kaybeden öğretmenleri rahmetle, saygı ve minnetle andığını belirtti. Bakan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: Öğretmen ne kadar iyiyse, sistem de o kadar iyidir.

Önümüzdeki dönemde Öğretmen Akademisi'ni hayata geçireceğiz. Yönetmelik taslağımızı hazırladık. Amacımız evrensel değerlere açık, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizle 21. yüzyılı, Türkiye'nin yüzyılı yapmaktır.

YABANCI DİL YAYGIINLAŞACAK

Bu yıl ilk defa pilot olarak seçilen yaklaşık 130 bin öğrencinin bulunduğu 620 ortaokul ve Bakan Yılmaz, Öğretmenler Gününde 81 ilden gelen öğretmenlerle Başöğretmen Salonunda buluştu. 185 imam hatipte haftada 15 saat yabancı dil dersi uygulamasının başlatıldığım aktaran Bakan Yılmaz, "Önümüzdeki yıl inşallah bunu yaygınlaştıracağız.

İnşallah bunu yaygmlaştırırsa MEB Türkiye'nin yabancı dil problemi çözülür diye bir şey duydunuz mu? Geleceğe ilişkin bir mum yakan oldu mu?

Ama demek ki mumu beraber yakacağız. Türkiye'yi biz aydınlatacağız" diye konuştu. Jandarma personeli, 2 bin 850 metre yükseklikteki Kato Dağında 24 Kasım Öğretmenler Günü'nii çektikleri video ile kutladı.

Kaynak: Habertürk

Öğretmenlere Yeni Yönetmelik İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi