BAŞKAN DURUAY, PROJE İNŞAATLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, başkan yardımcıları ve belediye birim müdürleri ile birlikte Eymir Sosyal Tesisi, Şehir Parkı, Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri, Seğmenler Pazar Yeri projelerinin sona yaklaşılan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

BAŞKAN DURUAY, PROJE İNŞAATLARINI YERİNDE İNCELEDİ
Bu içerik 317 kez okundu.

 

Başkan Duruay ve beraberindeki heyet projeler hakkında bilgi aldı. Duruay, projeleri ayrı ayrı değerlendirdi.

Eymir Mahallesi Sosyal Tesisi yüzde 90 seviyesine ulaştı

Gölbaşı Belediyesi tarafından Eymir Mahallesi’ne inşa edilen içerisinde çok amaçlı salon, restoran, kafeterya, havuz ve spor salonunun bulunduğu dev sosyal tesis inşaatı hızla ilerliyor. 7 bin 750 metrekarelik Eymir Mahallesi Sosyal Tesisi’nin inşaat çalışmaları yüzde 90 seviyesine ulaştı.

Spor ve sosyal donatı alanlarıyla cazibe merkezi haline dönüşecek olan sosyal tesisin kaba inşaatı tamamlandı. Elektrik ve mekanik tesisatları, asansörlerin montajı, seramik döşemeleri yapılan inşaatın ince işçiliği kaldığı belirtildi.

Gölbaşı’nın yeni eğlence merkezi ‘’Şehir Parkı’’

117 bin metrekare gibi dev bir alana sahip olan Şehir Parkı, Gölbaşı’nın en büyük parkı olacağı belitildi. Şehir parkının yıl sonuna kadar bitirileceği Gölbaşı’nın yeni gözde merkezi adayı olduğu ifade edildi. Parkın peyzaj çalışmalarının bitirilmesiyle birlikte hizmete sunulacağı söylendi. Şehir Parkı’nın bütün enerji ihtiyacı otoparklar üzerindeki güneş panellerinden karşılanarak yenilenebilir enerjiye katkı sağlayacağı ve  böylece tamamen yeşil olan yenilenebilir enerji sayesinde başkentin en çevreci parkı olacağı ifade edildi.

Şehir Parkı içerisinde, çocuklar için macera parkı, köprülü ada, kamp ve oyun alanlarının yanısıra doğal hayatı öğrenme ve pentatlon alanıyla ağaç oyun evleri, oturum alanları, sosyal tesis, Eymir ve Mogan Göllerini gören dönme dolap, hizmet binası ve çim amfi yer alacak.

 Gölbaşımız daha çok sosyalleşecek

Kaba inşaatı tamamlanma aşamasındayken, birtakım kapı, pencere, boya, enerji ve tesisat döşeme çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi.

Tesisde, zabıta merkezi, beyaz masa, engelliler merkezi, spor ve fitness merkezi, çocuk oyun alanları, açık pazar alanı, 7 adet dijital ekranlı tam donanımlı derslik, çok amaçlı salon, kadın ve erkek mescit alanları yer alacağı belitildi. Gölbaşı’ndaki ulaşımı en rahat tesis olması ile birlikte Gölbaşı’lıların daha çok vakit geçireceği bununla birlikte daha çok sosyalleşeceği ifade edildi.

Bir Pazar Yerinden Daha Fazlası

Pazar yerinin peyzaj çalışmalarının başladığı ve tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Pazar yeri’nin altına yapılan kapalı otoparkın, Gölbaşı’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağı ifade edildi.

Başkan Duruay, Projelerin Gölbaşı’na ayrı bir prestij ve güzellik katacağını belirterek şunları kaydetti; ‘’ Her biri birbirinden farklı projelerimiz,Gölbaşı’nın değerine değer katacaktır. Projeler de sona yaklaşılması beni çok heyecanlandırıyor. Bu kış Gölbaşı’nda ‘açılışların kışı’ olacak.’’

Fatih Duruay Gölbaşı Belediyesi Eymir Medya Gölbaşı Projeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi