BELEDİYE MECLİSİ'NDEN AMPUTE MİLLİ TAKIMINA PRİM

AVRUPA ŞAMPİYONU OLAN TÜRKİYE AMPUTE MİLLİ TAKIMI'NIN HER FUTBOLCUSUNA, 200 BİN LİRA ÖDÜL VERİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

BELEDİYE MECLİSİ'NDEN AMPUTE MİLLİ TAKIMINA PRİM
Bu içerik 358 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı'nın her futbolcusuna, 200 bin lira ödül verilmesini kararlaştırdı.

Başkanvekili Nail Çimen yönetiminde toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Avrupa Ampute Şampiyonası final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon olan Ampute Mili Takımı'na ödül verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı, tüm siyasi parti gruplarının oylarıyla kabul edildi.

Başkanlık yazısı doğrultusunda, Milli Takım'ın 13 sporcusu ve baş antrenörüne 200 biner TL ile 4 kişiden oluşan yardımcı teknik heyete 50 biner TL para ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şampiyonanın ardından Beyaz Tv'nin yayınına bağlanarak ve tweet atarak, “Meclis üyelerimizle konuştuk. İnşallah Ampute Millî Takımımıza, ABB Meclis kararıyla 200 biner lira ödül kararı çıkartacağız” açıklaması yapmıştı.

  Meclis’te görüşülen bir başka Başkanlık yazısıyla da Ankara’nın çeşitli yerlerinde bulunan okulların inşaat bakım ve onarım işlerinin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması amacıyla Ankara Valiliği ile protokol imzalanmasına karar verildi.

Ampute Milli Takım Ankara Büyükşehir Belediyesi Ödül Prim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi