SİNCAN’DA ÇOCUKLAR MAHALLE ŞENLİKLERİ İLE COŞUYOR

Sincanlı minikler, Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle Şenliklerinde doyasıya eğleniyor. Haftanın üç günü bir mahalledeki miniğin hayatına konuk olan Sincan Belediyesi Gezici Sahne Ekibi, animasyonlardan yarışmalara, konserlerden tiyatrolara kadar pek çok etkinlikle miniklere ve ailelerine unutulmaz yaz tatili yaşatıyor. Ramazan Ayının ardından da gösterilerine devam eden Sincan Belediyesi Gezici Sahne Ekibi miniklerle birlikte oyunlar oynuyor.

SİNCAN’DA ÇOCUKLAR MAHALLE ŞENLİKLERİ İLE COŞUYOR
Bu içerik 1403 kez okundu.

Sincan’da şenlik var. Ramazan’da da halkın büyük takdirini toplayan “Mahalle Şenlikleri” Ramazan sonrasında da tüm hızıyla mahalleri gezmeye devam ediyor.  Sincanlıların hoşça vakit geçirebilmeleri için Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikler, 7’den 70’e herkesten büyük ilgi görüyor. Haftanın üç günü farklı bir mahallede düzenlenen şenliklerde, kukla gösterilerinden animasyona, yarışmalardan konserlere kadar pek çok faaliyet yapılıyor.

 

Çocukların yaz tatilini renklendirmek için şenliklerin yaz boyunca devam edeceğini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Özellikle miniklerimizin büyük ilgi gösterdiği şenliklerimize Ramazan Ayı sonrasında ataköy escort da devem ediyoruz. Ailelerimiz de şenliklerimizden oldukça memnun, Sincan’da yaz akşamları da bir başka güzel geçiyor.” dedi.

 

ŞENLİKLERE DEVAM

 

Haftanın 3 günü farklı mahallelerde düzenlenen Mahalle Şenliklerine minikler büyük ilgi gösteriyor. Şenliklerin Ramazan sonrasında da devam etmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden 5 yaşındaşı Mustafa’nın annesi Sümeyye Yılmaz, “ Ramazan’da akşamlarımıza renk katan şenliklerin sonrasında da devam etmesi bizi çok mutlu etti. Oğlumu burada çok mutlu görüyorum, oyunlar oynuyor arkadaşlar ediniyor. Bu sıcak havada evde kalmaktansa burada güzel vakit geçirmek gereçken hoşumuza gidiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Şenliklerin geçen yıl olduğu gibi bu yılda çok güzel geçtiğini belirten Aysel Çelik ise; “Yarışmalar, kuklalar, palyaçolar ile akşamlarımıza renk geldi. Belediyemize bu güzel şenlik için teşekkür ederim.” dedi.

 

ENGELLİLER  SAHNEDE

 

“Melekler Semazen Grubu” da Gezici Sahne Ekibi ile birlikte gösterilerine devam ediyor. 20 ile 40 yaş arasındaki engellilerden oluşan Semazenler, akşamları Sincanlılara huzur veren sema gösterileri ile beğeni topluyor. Mahalle şenliklerinde mahallelilere hoş bir şölen sunan engelliler, herkese de örnek oluyor.

 
eymir medya eymirmedya ajans haber mogan eymir toki gölbaşı ahmet tipi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi