HAYDİ ÖĞRENCİLER, ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZLERİ SİZİ BEKLİYOR

HAYDİ ÖĞRENCİLER, ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZLERİ SİZİ BEKLİYOR… -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AİLE YAŞAM MERKEZLERİ İÇİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZLERİ YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI -YAZ DÖNEMİ KURSLARINDAN FAYDALANMAK İSTEYEN 7- 24 YAŞ ARALIĞINDAKİ BAŞKENTLİ ÇOCUK VE GENÇLER,İ ARAPLAR, AKYURT, ÇUBUK, KAZAN, PLANET, PURSAKLAR, SİNCAN VE KUŞCAĞIZ AİLE YAŞAM MERKEZLERİNE BAŞVURABİLİRLER

HAYDİ ÖĞRENCİLER, ÇOCUK VE GENÇLİK MERKEZLERİ SİZİ BEKLİYOR
Bu içerik 1504 kez okundu.

Bir eğitim ve öğretim yılı daha geride kaldı. Ne sabahın alaca karanlığında telaş içinde servislerle düşülen okul yolları, ne ebeveynlerin “Ders çalış” uyarıları, ne de heyecanla girilen sınavlar… Hepsi geride kaldı. Kimi öğrenci için zorlu, kimi öğrenci içinse başarılı geçen yılın ardından, şimdi tatil zamanı... Tüm yılın yorgunluğunu atacak, keyif içinde geçecek günler sizi bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı aile yaşam merkezleri bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri ile çocuk kulüpleri, yaz döneminde siz öğrencileri bekliyor.

Başkent’in farklı bölgelerinde 365 gün kesintisiz hizmet veren gençlik ve çocuk merkezleri, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte yeni üye kayıtlarına başladı.

Üyelik için Araplar, Akyurt, Çubuk, Kazan, Planet, Pursaklar, Sincan ve Kuşcağız aile yaşam merkezlerinden faydalanmak  isteyen 7- 24 yaş aralığındaki Başkentli çocuk ve gençlerin, kayıt için gerekli belgelerle birlikte merkezlere başvurmaları yeterli oluyor.

 

            Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yetkilileri, okulların kapanmasıyla birlikte, özellikle tatile gitme şansı bulunmayanlar için çocuk ve gençlik kulüplerinin önemli bir görev üstlendiğini belirterek, merkezlerde öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirecekleri birbirinden farklı etkinlik seçeneklerinin sunulduğunu kaydetti.

Merkezlerde sosyal, kültürel ve eğitim destek programları başta olmak üzere, sağlık, spor faaliyetleri, psiko-sosyal destek, rehberlik ve danışmanlık başlığı altında birçok hizmet verildiğini ifade eden yetkililer, “Merkezlerimizde, çocukların ve gençlerin enerjilerinin, yeteneklerinin en verimli ve en doğru şekilde kullanılmasını sağlayacak faaliyet programları, uzmanlarımız tarafından en ince ayrıntısı hesaplanarak hazırlanıyor. Özellikle çalışan ebeveynler başta olmak üzere tüm aileler, çocuklarını, eğlenirken öğrenen, öğrenirken hobilerini geliştirebilen ve zamanlarını keyif içinde değerlendirecekleri merkezlerimize güven ve huzur içinde gönderebilirler” dedi.

Merkezlerden tamamen ücretsiz faydalanıldığının altını çizen yetkililer, yaz dönemi kurslarından yararlanmak isteyen gençlerin ve çocukların, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve 2 fotoğrafla gelerek kayıt yaptırmaları gerektiğini ifade ettiler.

 

MERKEZLER 7 GÜN AÇIK

Haftanın 7 günü hizmet veren çocuk kulüplerinde 7-14 yaş arasındaki çocuklar, gençlik merkezlerinde 15-24 yaş arasındaki gençler; ilgileri, hobileri veya geliştirmek istedikleri becerileri konusunda faaliyetlere katılabiliyorlar.

Kaliteli zaman geçirmenin adresi olarak hafızalarda yer edinen aile yaşam merkezlerinde sunulan çoklu seçenekler içinde üyelerin mutlaka ilgisini çekecek bir faaliyet yer alıyor.

 

SPOR, MÜZİK, TİYATRO, GEZİ

Merkezlerde isteyenler için kondisyon, step, aerobik, jimnastik, yüzme gibi bireysel spor yapılabilecek salonlar bulunurken, üyeler, bilardo, masa tenisi, air hokey, masa futbolu, voleybol, basketbol, futbol, hentbol, satranç, abalone gibi spor faaliyetlerine katılabiliyorlar.

Merkeze üye gençlere sunulan sportif imkanların yanı sıra eğitime ve kültürel faaliyetlere yönelik olarak da çeşitli seçenekler bulunuyor. Gençler ve minik öğrenciler tarafından en çok ilgi gören etkinlikler arasında, farklı yörelere ait halk oyunları ile tiyatro kursları yer alıyor. Ayrıca öğrencilerin yetersiz oldukları düşünülen alanlarda, destek amacıyla İngilizce dersler düzenleniyor.

Kişisel gelişimin en etkin yollarından biri olan diksiyon kursları da yine gençler tarafından büyük ilgi gören kurslardan biri olarak tercih ediliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen bağlama, ud, ney, gitar ve org kursları da gençlerin sanatçı yanlarının ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. Ayrıca gençlere yönelik olarak eğitim seminerleri, panel ve söyleşiler düzenlenirken, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri veriliyor.

Merkezlerde bir yandan gençlerin sosyalleşmelerine katkı sağlayacak turistik geziler yapılıyor, bir yandan da tarihi alanlar gezdiriliyor: ayrıca gençlerin takım ruhunu güçlendirecek yarışmalar ve turnuvalar düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin herhangi bir ücret talep etmeden sunduğu bu etkinliklerden, isteyen öğrenciler yaz aylarında, isteyen öğrenciler de merkeze üye olarak yıl boyunca faydalanabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin zamanlarını sokak aralarında veya eve kapanıp internet başında geçirmeleri yerine, çocuk ve gençlik kulüplerine katılarak daha verimli geçirmelerini öneriyor.

 

eymir medya eymirmedya ajans haber mogan eymir toki gölbaşı ahmet tipi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi