Ankara’nın edebiyata açılan kapısı

Ankara’nın sanat ve edebiyat dünyasına bambaşka bir soluk kazandıracak olan Şair ve Yazarlar Evi

Ankara’nın edebiyata açılan kapısı
Bu içerik 1434 kez okundu.

Ankara’nın sanat ve edebiyat dünyasına bambaşka bir soluk kazandıracak olan Şair ve Yazarlar Evi, açılmak için gün sayıyor. Altındağ Belediyesi tarafından Hamamarkası’nayapılan Şair ve Yazarlar Evi, ilçenin sanat ve edebiyatla aydınlanan yüzüne bir örnek oluşturuyor.  Tarihi bir Ankara evinin dekore edildiği müze, Ankara’nın kültür ve sanat hayatına büyük katkı sağlayacak. Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinin yer aldığı müze, kısa süre sonra hizmet verecek.

Şair ve Yazarlar Evi açılmak için gün sayıyor

Şairler ve Yazarlar Evi, Ankara’nın edebiyata açılacak olan yeni kapısı durumunda. Müzenin girişinde Hacı Bayram-ı Veli’nin, “Nagehan ol şara vardım / Ol şarı yapılır gördüm / Ben dahi yapıldım / Taş u toprak arasında” sözü yer alıyor. 3 sergi odası ve 1 söyleşi odasının bulunduğu müzede, Türk Edebiyatı’na damga vuran 30 şair ve yazar dikkat çekiyor. Müzede adı geçen şairlerin ve yazarların eserlerine, biyografilerine, fotoğraflarına ve kişisel eşyalarına rastlamak mümkün. Cumhuriyet Dönemi’nden günümüze kadar yayımlanan edebi dergiler de müzede yer alan diğer önemli unsurlar arasında…

Altındağ’da daha bilinçli bir toplumun temelleri atılıyor

Ziyaretçiler, bu müzede Necip Fazıl Kısakürek’ten Nazım Hikmet’e, Mehmet Akif Ersoy’dan Attila İlhan’a, Cemal Süreya’dan Nuri Pakdil’e kadar çok sayıda yazar ve şair hakkında bilgi sahibi olabilecek. Müzedeki şair ve yazarların şahsi eşyaları da görülmeye değer… Ahmet Arif’in gözlüğü, Abdurrahim Karakoç’un daktilosu, Rasim Özdenören’in kalemi ve Hilmi Yavuz’un el yazıları daha şimdiden büyük merak uyandırıyor. Müzede düzenlenecek olan şiir akşamları ve söyleşiler ile edebiyatçıları tanıtacak olan belgeseller,  Ankaralılara bambaşka bir kapı aralayacak. 

eymir medya eymirmedya ajans haber mogan eymir toki gölbaşı ahmet tipi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi