ASKİ’DEN "HER ABONEYE BİR FİDAN" KAMPANYASI

ASKİ’DEN "HER ABONEYE BİR FİDAN" KAMPANYASI... -ASKİ, KAMPANYA KAPSAMINDA BARAJ HAVZALARINA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR -BUGÜNE KADAR SADECE ÇAMLIDERE’YE 400 BİN FİDAN DİKİLDİĞİNİ BELİRTEN GENEL MÜDÜR KAYA: “HEDEFİMİZ ÇAMLIDERE BARAJ BÖLGESİNE 800 BİN FİDAN DİKMEK”

ASKİ’DEN
Bu içerik 1273 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, ‘Her Aboneye Bir Fidan’ kampanyası kapsamında baraj havzalarına fidan dikimi gerçekleştiriyor.

Ankara’nın içme suyunun temin edildiği en büyük barajlarından biri olan Çamlıdere Barajı'nda yürütülen ağaçlandırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya kapsamında bölgeye 400 bin fidan dikildiğini belirten ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, “Hedefimiz Çamlıdere baraj bölgesine 800 bin fidan dikmek” dedi.

Baraj bölgesinde fidan dikimine ara vermeden devam edileceğini söyleyen Kaya, “Ağaçlandırma çalışması için 77 İş-Kur personeli istihdam edildi. Kendi kaynaklarımızla abonelerimizin adına gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımız hız kesmeden sürecek” diye konuştu.

 

-ABONE ADINA DİKİLEN FİDAN 1 MİLYON 800 BİNE ULAŞTI

ASKİ Genel Müdürü Kaya,  her abone için bir fidan dikmeyi amaçladıklarını belirterek, “Çamlıdere’ye hedefimiz 800 bin fidan dikmek. Daha önceki yıllarda baraj bölgelerinde 1 milyon 800 bin fidan yetiştirildi" dedi. .

Özel üretim örümcek ekskavatör sayesinde ağaç dikiminin hızlı ve işlevsel hale getirildiğini belirten Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Baraj havzalarını ağaçlandırma adına yoğun faaliyet gösterilen Çamlıdere Mevkii’nde diğer büyük iş makineleri haricinde bir büyük iki küçük olmak üzere 3 adet örümcek ekskavatör de bulunuyor. Bu da fidan dikiminin hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Amacımız, Ankara'ya su sağlayan barajların çevresinde ormanlar oluşturmak."

eymir medya eymirmedya ajans haber mogan eymir toki gölbaşı ahmet tipi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR DÖRT DÖRTLÜK
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi
Sigortasız annelere geriye dönük borçlanma hakkı için kanun teklifi verildi